Hydrotruck Radom vs Asseco Arka Gdynia
Newsy

Udane zakończenie sezonu 2020/2021 w Radomiu

Koszykarze ekstraklasowego HydroTruck Radom kończyli sezon 2020/2021 na własnym obiekcie. Obecne rozgrywki były dla Truckersów prawdziwym rollercoasterm z licznymi wzlotami i upadkami, gdzie praktycznie do ostatnich kolejek musieli walczyć o ligowy byt. Ten udało się zapewnić na trzy kolejki przed końcem, dlatego do ostatnich spotkań zawodnicy z Radomia przystępowali z mniejszym obciążeniem psychicznym, czego efekty od razu było widać na parkiecie. Gra była bardziej płynna, efektowna, a zawodnicy cieszyli się każdą akcją, chcąc wynagrodzić kibicom wcześniejszą huśtawkę nastrojów.

Pewne zwycięstwo z Asseco Arką Gdynia na koniec rozgrywek

Ostatni mecz tego sezonu w hali w Radomiu rozegrany został 21 marca, kiedy to Hydro Truck Radom podejmował na własnym parkiecie zawodników Asseco Arki Gdynia. Mecz ten był okazją do dobrego zakończenia sezonu oraz bezpośrednim pojedynkiem obu zespołu o 14 miejsce w lidze. Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespól z Radomia i doskonale wywiązał się z tego zadania. W spotkanie od pierwszych minut lepiej weszli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie z parkietu schodzili z prowadzeniem 23:17. Kolejna odsłona była bardziej wyrównana, lecz i ta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem Radomian. Na przerwę oba zespołu schodziły z wynikiem 45:38 na korzyść Truckersów.

Początek trzeciej kwarty zaczął się bardzo dobrze dla gości z Gdyni, którzy w pewnym momencie zanotowali nawet serię 9 punktów z rzędu, co pozwoliło im wyjść na chwilowe prowadzenie 50:49. Wówczas podrażniona ambicja koszykarzy prowadzonych przez Roberta Witkę dała o sobie znać, ponieważ znacznie podkręcili tempo i ponownie odskoczyli na kilka punktów przewagi. Kwarta ta jednak była wciąż kontrolowana przez Gdynian, którzy przed ostatnią kwartą tracili do gospodarzy już tylko 2 punkty. Więcej sił i koncentracji na ostatnie 10 minut rywalizacji pozostawili zawodnicy Hydro Truck Radom, którzy zdominowali ostatnią partię i zakończyli cały mecz wygraną 84:73. Najlepiej punktującym zawodnikiem Truckersów był Jabarie Hinds z 18 punktami i 6 asystami. Duże słowa uznania należą się również Danilo Ostojiciowi, który rzucił 14 punktów i zanotował aż 16 zbiórek. Spekuluje się, że w drużynie gości swoje ostatnie spotkanie w karierze rozegrał doświadczony Filip Dylewicz.

Hydro Truck Radom – Asseco Arka Gdynia 84:73 (23:17, 22:21, 18:23, 21:12)

Hydro Truck Radom: Jabarie Hinds 18, Dayon Griffin 15, Danilo Ostojić 14, Daniel Wall 12, Aleksander Lewandowski 10, Jakub Zalewski 8, Marcin Piechowicz 3, Brett Prahl 2, Filip Zegzuła 2, Jakub Domański – bez punktów.

Asseco Arka Gdynia: Olaf Perzanowski 20, Karlo Vragović 14, Kowalczyk 13 Krzysztof Szubarga 9, Filip Dylewicz 7, Mikołaj Witliński 4, Jakub Kobel 4, Mateusz Kaszowski 2, Szymon Nowicki – bez punktów

Słodko-gorzki sezon w wykonaniu HydroTruck Radom

Minione rozgrywki Energa Basket Ligi były dla graczy Hydro Truck Radom prawdziwą sinusoidą oraz wahaniem nastrojów, które również zafundowano kibicom Truckersów. Od kilku lat drużyna z Radomia ma problem z nawiązaniem do swoich największych sukcesów sportowych z lat 2015-17, kiedy regularnie walczyli o medale mistrzostw Polski oraz Puchar Polski oraz reprezentowali polską koszykówkę na arenie międzynarodowej. W tym sezonie praktycznie do końca koszykarze Hydro Truck walczyli o utrzymanie, które ostatecznie zapewnili sobie wyjazdowym zwycięstwem 83:75 z GTK Gliwice w 27 kolejce. To zwycięstwo okazało się przełomowe, ponieważ w pozostałych trzech kolejkach Radomianie odnieśli kolejne dwa zwycięstwa z Anwilem Włocławek oraz właśnie a Asseco Arką Gdynia, co może osłodzić im wcześniejsze rezultaty.

Hydro Truck Radom kończy sezon z bilansem 10 zwycięstw i aż 20 porażek. Wyniki te nie są zadowalające. Bardzo dobre spotkania, takie jak wyjazdowe zwycięstwa z Anwilem Włocławek, czy Śląskiem Wrocław, który zakończył fazę zasadniczą w pierwszej czwórce, przeplatały się z wysokimi porażkami domowymi z Astorią Bydgoszcz lub z Polpharmą Starogard, która ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w lidze. Bezsprzecznie najlepszą drużyną fazy zasadniczej rozgrywek był zespół Zastal Zielona Góra. W zupełnie innych humorach sezon oprócz Truckersów, zakończyły również utytułowane zespoły Asseco Arki Gdynia (15 miejsce), Anwilu Włocławek (13 miejsce), czy też Polski Cukier Toruń (10 miejsce). Przed zespołem z Radomia przygotowania do kolejnych rozgrywek, w których celem minimum powinna być aktywna walka o awans do fazy play-off bez konieczności spoglądania w dolne rejony tabeli.